“Hocalı Soykırımı, İnsanlığa Karşı Suçlar ve Terörizm Uluslararası Konferansı

 

Uluslararası Konferans

 “Hocalı Soykırımı, İnsanlığa Karşı Suçlar ve Terörizm”

Hocalı Soykırımının 25. Yılı Anısına

22 Şubat 2017

Toplantı Yeri: JW Marriott Otel, Ankara

 

Türk Keneşi (Konseyi), Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi işbirliğiyle, Azerbaycan Cumhuriyeti’nde 25 yıl önce meydana gelen ve modern zamanların en büyük insanlık trajedilerinden biri olan Hocalı Soykırımı ve kurbanlarını anma vesilesiyle, 22 Şubat 2017 tarihinde Ankara JW Marriott Otel’de, “Hocalı Soykırımı, İnsanlığa Karşı Suçlar ve Terörizm” başlıklı Uluslararası bir Konferans düzenleyecektir.

Yurtiçinden ve yurtdışından birçok akademisyenin, uluslararası örgüt temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşları mensuplarının, Ankara’da mukim diplomatik misyon temsilcilerinin ve siyasilerin katılımıyla gerçekleştirilecek sözkonusu konferansın açılış töreninde Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Elmar Memmedyarov, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Tuğrul Türkeş katılımcılara hitap edeceklerdir.

 Konferansın ‘Hocalı Soykırımı: 20. Yüzyılın Sonunda Bir İnsanlık Trajedisi’ ile  ‘İnsanlığa Karşı Suçlar, Soykırım, Terörizm ve İlişkileri’ başlıklı iki oturumunda uzmanlar bu konuları tüm veçheleriyle ele alacaklardır.

 

 

Tarih               : 22 Şubat 2017

Saat                :10:00-15:00

Yer                  : Ancyra Salonu - JW Marriott Otel, Ankara

Adres              : Kızılırmak Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:1, 06520 Söğütözü/Ankara