“Darın-2018 Festivali” ödülleri verildi

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Prodüksiyon Merkezi tarafından geleneksel olarak düzenlenen  "Darın Festivali'ndeki yarışmalarda ödüller sahibini buldu. Bu yıl 17. düzenlenen  “Darın-2018 Festivali” kapanış programı muhteşem gösterilere sahne oldu.

Türkistan Yerleşkesi  Kültür Merkezi Tiyatro ve Sinema salonunda büyük bir ilgiyle gerçekleşen ‘‘Darın-2018’’ festivali gala konserine Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, Doç. Dr. Bakıtcan Muhamedjanov ile Disiplin ve Kültür işleri Müdürü Lezzet Esentaeva, Prodüksiyon Merkezi Müdürü Elimbay Botakaraev katılım gösterdi.

Festivale katılan yarışmacıların renkli gösteri ve konserleriyle başlayan etkinlikte, dereceye girenlerin ödüllerini vermek üzere Rektör Yardımcıları sahneye davet edildi. Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, Doç. Dr. Bakıtcan Muhamedjanov yarışmacılara ve katılımcılara hitap ederek dereceye girenleri tebrik ettiler. Üniversitemizde böyle başarılı bir etkinliğin tertip edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

10 dalda 100’e yakın öğrencinin yarıştığı festivalde, jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda:

Şarkı yarışmasında;

Büyük ödül, Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencisi Ruslan Dostali’ye,

Birincilik ödülünü ise Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencisi Ruslan Tölegen’e  verildi.

 

Türkçe şarkı yarışmasında;

Büyük ödül Hazırlık Fakültesi öğrencisi Abdurrahman Nurbek’e

Birincilik ödülünü ise Hazırlık Fakültesi’nden Eljan Balnur’a verildi.

 

Milli oyuncular yarışmasında;

Büyük ödül Sanat Fakültesi öğrencileri Aliya İrzali ve Batırbek Ahmetov’a 

Birincilik ödülünü ise Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencisi Madina Rahimjanova’ya verildi.

Milli dansçılar yarışmasında;

Büyük ödül Sanat Fakültesi öğrencileri Akniyet Emzehan ve Aysulu Bayğaraeva

Birincilik ödülünü ise Sanat Fakültesi öğrencileri Jansaya Ondasın ve Aherke Beysenbekova’ya verildi.

Ozanlar atışması yarışmasında;

Büyük ödül Filoloji Fakültesi öğrencisi Ğılımnur Kedirbay’a

Birincilik ödülünü ise yine  Filoloji Fakültesi’nden Eleman Tuleytay verildi.

Moda tasarım yarışmasında;

Büyük ödül Sanat Fakültesi öğrencisi  Güljaz Ötepbaeva’ya

Birincilik ödülünü ise Sanat Fakültesi öğrencisi Akkül Aygerim’e verildi.

Resim yarışmasında;

Büyük ödül Sanat Fakültesi öğrencisi Aray Turdıkoja’ya

Birincilik ödülünü ise Yesevi Koleji öğrencisi Usmanali Mamaev’e verildi.

El sanatları yarışmasında;

Büyük ödül Sanat Fakültesi öğrencisi Akbota Konarbek’a

Birincilik ödülü ise yine Sanat Fakültesi’nden Aydarbek Temirjan’a verildi.

Güzel söz söyleme yarışmasında;

Büyük ödül Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencisi Serikbol Bolathan’a

Birincilik ödülünü ise Mühendislik Fakültesi öğrencisi Nurdeulet Tastanov’a verildi.

Çalgı yarışmasında;

Büyük ödül Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencisi Nurdeulet Kasımbek 

Birincilik ödülünü ise Beşeri Bilimler Fakültesi öğrencisi Sembet Meyirbek, verildi.