Kayıtlar

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI ADAYLARIN

KAYIT İŞLEMLERİ


Üniversitemize ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların kayıtları Mütevelli Heyet Başkanlığı Örgün Eğitim Öğrenci İşleri Ankara İrtibat Bürosunda Ağustos ayı içinde ilan edilen tarihlerde yapılmaktadır. 

Kayıt İçin İstenen Belgeler/İşlemler

 

 

(*) Harçsız Öğrenci Meşruhatlı Pasaport İşlemleri :

Üniversitemize yerleştirilen adayların, ÖSYS sonuç belgesi internet çıktısı, nüfus cüzdanı fotokopisi ile illerde vergi dairesi başkanlığına, vergi dairesi başkanlığı bulunmayan yerlerde defterdarlığa; ilçelerde vergi dairesi müdürlüğüne, vergi dairesi müdürlüğü bulunman yerlerde mal müdürlüğüne başvurması halinde, ayrıca bir belge istenmeksizin 2 yıl geçerli “harçsız öğrenci meşruhatlı pasaport” düzenlenmesi için gerekli işlemler ilgili kurum tarafından yapılacaktır.

Kazakistan Cumhuriyeti Öğrenim Vizesi İşlemleri

Kayıt yaptıran öğrenciler, öğrenim vizesi için Kazakistan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Konsolosluk bölümüne bizzat başvurarak vize almaları gerekmektedir.

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği

Tel: 0312 491 91 00
Adres: Kılıç Ali Sok. No: 6 Oran Sitesi Çankaya-Ankara
Web sitesi: www.kazakhstan.org.tr
Vize Günleri/Saatleri: Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma. 09.00-12.00


Kazakistan öğrenim Vizesi almak için gerekli evrak:
1. Pasaport (pasaportun süresinin başvuru yapıldığı tarih itibariyle en az 2 yıl olması gerekmektedir);
2. Bir adet fotoğraf (3x4) (fotoğraf son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır)
3. Başvuruda bulunan şahsın vize başvuru formu doldurması gerekmektedir;
4. Vize başvurusunda bulunan şahısların pasaport iadesi, normal olarak başvuru tarihinden 1 hafta sonra yapılmaktadır.
Vize Günleri/Saatleri: Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma. 09.00-12.00


Kazakistan’a Gidiş İşlemleri:

Kayıt yaptıran öğrencilerin Üniversiteye gidiş organizasyonu Mütevelli Heyet Başkanlığımızca, vize ve bilet işlemlerinin bitirilmesine bağlı olarak muhtemelen Eylül ayında bir görevli refakatinde topluca yapılmaktadır. Öğrenciler istedikleri takdirde münferit olarak da seyahat edebilirler. İstanbul-Çimkent arası, uçakla; Çimkent-Kentav arası otobüsle seyahat edilir. Gidiş ulaşım ücreti, öğretim yılı başında, geliş ulaşım ücreti ise öğretim yılı sonunda, Üniversite Rektörlüğünce ödenir.