IX. ULUSLARARASI TÜRKOLOJİ KONGRESİ (20-22 Ekim 2021)

AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ
TÜRKOLOJİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
IX. ULUSLARARASI TÜRKOLOJİ KONGRESİ
(20-22 Ekim 2021)

 

KONGRE HAKKINDA

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkoloji Araştırma Enstitüsü tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Türkoloji Kongresi’nin IX.’su bu yıl Türkistan şehrinde, Üniversitemizin yerleşkesinde, 20-22 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecektir.

IX. Uluslararası Türkoloji Kongresinin ana konusu: “Türk Kültür ve Medeniyetinin Sürekliliği”. Türk medeniyeti konusu; ilim âleminde, Türkoloji alanında ve çeşitli yönleriyle sosyal bilimlerin tamamında üzerinde durulan konuların başında gelmektedir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı, Üniversitemizin konu ile ilgili bütün birimleri ve Türkoloji Araştırma Enstitüsü de Türkoloji çalışmalarının öneminin farkındalığıyla çalışmalarını yoğunlaştırarak devam ettirmektedir.

Kongremizde “Türk Kültür ve Medeniyetinin Sürekliliği” ana konusu çerçevesinde sunacağınız bildiriler; Türkçe, Kazakça, İngilizce, Rusça ve Türk lehçelerinde olabilecektir.

Kongremizin elektronik posta adresi turkoloji.kongresi2021@ayu.edu.kz ’dir. Kongre ile ilgili bütün yazışmalar bu adres aracılığıyla yapılacaktır.

Kongre hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Kongre programına ulaşmak için tıklayınız.

 


Resimler