Duyurular

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi

AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

03.06.2024

DUYURU

AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

(03/06/2024)

Üniversitemiz Rektörlüğünün bulunduğu Kazakistan’ın Türkistan Şehri Diş Hekimliği Fakültesinde görevlendirilmek üzere akademik personel alınacaktır.

Üniversitemizde eğitim-öğretim dili Türkiye Türkçesi ve Kazak Türkçesidir. Bazı dersler Rusça ve İngilizce olarak verilmektedir.

İlgilenen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı akademisyenlerin, ayrıntılı özgeçmişle birlikte, internet üzerinden e-mail yolu ile müracaatta bulunmaları gerekmektedir. 

Müracaatların değerlendirilmesini müteakip, davet edilecek ilgili adaylarla, davet edildikleri gün Mütevelli Heyet Başkanlığı Ankara bürosunda görüşülmesi ve 2547 Sayılı Kanun’da öngörülen süreçlerin başlatılması planlanmaktadır. Kadrolarımız, hâlen bir üniversite bünyesinde görev yapmakta olan akademisyenlerin yanında, emekli (67 yaşını doldurmayan) ve hâlen herhangi bir üniversite bünyesinde bulunmayan akademisyenlere de açıktır. 

Görevlendirilmesi kararlaştırılan akademik personelle karşılıklı mutabakata bağlı olarak sözleşme imzalanacaktır. 

Kamuoyuna duyurulur.

 

 

İletişim Bigileri                       :

Ahmet Yesevi Üniversitesi

Mütevelli Heyet Başkanlığı

(İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

Tel : (0312) 2160625

e-posta : [email protected]