İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi

Fakülte Hakkında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi üniversitemizin kurulduğu günden itibaren “İktisat”, “İşletme”, “Finans”, “Muhasebe”, “Kamu yönetimi” “Hukuk”, “Turizm”, “Uluslararası İlişkiler”, “Sosyoloji”, “Siyaset Bilimi” bölümlerinde eğitim sunmaktadır. Fakültemizin hedefi rekabete dayanıklı, modern, son derece yaratıcı, derin bilgi ve iş becerilerine sahip, yüksek nitelikli uzmanları yetiştirmektir.

Fakülte bölümleri ülke ekonomisinin gelişmesine önemli katkılarda bulunmuştur ve bu katkıları devam ettirmeye kararlıdır. Ayrıca, bölümlerin misyonu, öğrencilere insanlık, saygı ve yaratıcılık temelinde eğitim verirken, öğrencilerimizin politik ve sosyal konuları analiz edebilmeleri, yasal gereksinimlere ve bağımsız politik programlara katılabilmeleri için liberal bir sanat eğitimi vermektir.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde; 1060 öğrenci (% 25,2’ü yabancı öğrenci), 56 yüksek lisans, 12 doktora öğrencisi ve 113 öğretim üyesi bulunmaktadır. Fakültenin bölümlerindeki dersler Kazakça, Türkçe, Rusça ve İngilizce olarak verilmektedir.

İletişim

Adres
Telefon
Fax
E-Posta