Tıp Fakültesi

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi

Fakülte Hakkında Tıp Fakültesi

Tıp Fakültesi 1991 yılında kurulmuştur. Fakültede, lisans programlarında Tıp ve Diş Hekimliği Bölümlerinde, uzmanlık alanlarında, lisans sonrası eğitim programına göre Tıp Yüksek Lisans, Tıp Doktora ve Tıp Uzmanlık programlarında öğrencilere ders verilmektedir.

Bölümler İSO 9000-2001 sertifikalarını almış ve kurumsal, mesleki akreditasyondan geçmiştir. Fakültede uluslararası seviyede eğitim verilmektedir. Bununla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin önde gelen Hacettepe, Ege, Atatürk Üniversiteleriyle karşılıklı iş birliği anlaşmaları imzalanıp ortak çalışmalar yapılmaktadır. Fakültemizden mezun olan öğrenciler, Kazakistan, BDT ülkeleri, Çin, Moğolistan ve Türkiye devletlerinde hizmet etmektedirler.

Fakülte öğrencileri Tıp alanında Ulusal ve BDT ülkelerinde düzenlenen olimpiyat ve bilimsel projelere katılmakta ve düzenli olarak ilk sıralarda yer almaktadırlar. Yurtdışındaki bilimsel projelere de başarılı şekilde katılmaktadırlar. Öğretim üyeleri, öğretim süresinde modern eğitim teknolojileri ve yeni yöntemleri, öğrencilerin bilimsel aktivitelerini artıran kuralları kullanmaktadırlar.

Fakültede Türkiye ve Türk devlet ve topluluklarından gelen 186 öğrenci dâhil, toplam 2328 öğrenci eğitim almaktadır.

Fakülte, Uluslararası Faimer ve KazMSA kurumlarının üyesidir.

İletişim

Adres
Telefon
Fax
E-Posta