Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hazırlık Fakültesinde06 Aralık 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi  Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, 6 Aralık Çarşamba günü Üniversitemizin Kentav yerleşkesine  ziyarette bulundu. Ziyaretlerinde, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a; Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış da eşlik ettiler.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindeki heyet, Hazırlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ahmet Güngör, Kentav Enstitü Müdürü Prof. Dr. Kemalbek Berkimbayev ile fakülte personeli ve öğrencileri tarafından coşkuyla karşılandı. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ziyaretleri sırasında yetkililerden eğitim faaliyetleri  hakkında bilgiler alarak Hazırlık Fakültesinde restore edilen Hazırlık Dil Öğretim Fakültesi ana giriş kapısı, basketbol sahası, spor salonu gibi inşası tamamlanan çalışmaların toplu açılış törenini gerçekleştirdi.

Toplu açılış töreninin akabinde Başkan Yıldız, Hazırlık Fakültesi toplantı salonunda Türkiye ve Türk dünyasından gelen öğrencilerle “Öğrenciler Soruyor, Başkan Cevaplıyor” adlı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından akademik, idari personel ve öğrencilerle toplu fotoğraf çekimi ile ziyaretlerini tamamladılar.