Öğrenci Konferansı ödülleri sahiplerini buldu15 Aralık 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilim ve İnovasyon Bölümü'nün geleneksel olarak düzenlediği öğrenci konferansları ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

20 Kasım – 12 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen 26. Öğrenci Konferansı, 26 oturumda, 960 öğrencinin bildiri sunumuyla gerçekleşti.  Sunulan bildiriler sonucunda, farklı branşlarda 26 öğrenci birincilik, 50 öğrenci ikincilik 76 öğrenci ise üçüncülük derecelerini elde etti.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri 14 Aralık Perşembe günü Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezi tiyatro ve sinema salonunda düzenlenen törenle verildi.  Törende konuşma yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taljan Rayimberdiev öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.

Ayrıca 2016-2017 eğitim öğretim yılında düzenlenen, 25. Öğrenci Konferansında dereceye girenler, Kazakistan Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından takdir belgesi ile ödüllendirildi. Öğrencilerin belgelerini Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Prof. Dr. Taljan Rayimberdiev sahiplerine takdim etti.

Tören Prodüksiyon Merkezinin hazırladığı konser programıyla sona erdi.