Prof. Dr. Hilmi Özden Ahmet Yesevi Üniversitesinde15 Aralık 2017

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonu ve TİKA destekli proje kapsamında, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hilmi Özden, Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde; ders, seminer, konferans,  ilmi ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

4-15 Aralık tarihleri arasında, Üniversitemizin Tıp Fakültesi’ne gelen, “Anatomi” uzmanı Prof. Dr. Hilmi Özden crenial sinirler ve pulmonar sistem” konularında Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerine ders ve seminerler verdi. Ayrıca preklinik ve klinik öğretim üyelerine ve öğrencilerine de “mikro cerrahi tekniklerinin sıçanlarda uygulaması” semineri gerçekleştirdi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz ve öğretim üyesi Prof. Dr. Emin Türköz’ün koordinesinde, Kültür Merkezi’nin toplantı ve konferans salonunda gerçekleştirilen konferansta Prof. Dr. Hilmi Özden, Üniversitemizin tüm akademisyen ve personeline, “Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin faaliyetleri ve bilimsel dergileri” hakkında bilgiler verdi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış’ın 6 Aralık 2017 tarihinde düzenledikleri akşam yemeği toplantısında,  Üniversitemize olan katkılarından dolayı Prof. Dr. Hilmi Özden’e teşekkür belgesi takdim ettiler.