Ankara’da Burslu öğrencilerle “Yurdunu Kaybeden Adam” kitabının değerlendirme toplantısı yapıldı22 Aralık 2017

 

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye’de yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden Kazakistanlı burslu öğrencilerle her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kitap okuma değerlendirme toplantısına katıldı.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İhsan Kalenderoğlu’nun koordinatörlüğünde devam eden toplantının bu ayki konusu, Cengiz Dağcı’nın “Yurdunu Kaybeden Adam” romanı oldu.

Kazakistanlı burslu öğrenciler, Kazakistan Büyükelçiliği tarafından Kazakistan'ın 16 Aralık Bağımsızlık Günü'ne ithafen düzenlenen Voleybol Turnuvasında 1. olarak kazandıkları kupayı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a takdim ettiler.

Prof. Dr. Musa Yıldız öğrencilere yaptığı konuşmada, eğitimlerini kısa sürede tamamlayıp atayurda dönmelerini ve orada bir an önce hizmet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, iyi bir eğitim aldıkları için ülkelerinde daha iyi başarılara imza atacaklarını, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Toplantı öğrencilerin sorularının ardından sona erdi.