Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi son senato toplantısı yapıldı02 Ocak 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin 2017-2018 eğitim öğretim yılı güz dönemi son senato toplantısı Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış'ın başkanlığında, Türkistan Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezinde yapılan senato toplantısının açış konuşmalarını Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış yaptılar ve senato üyelerinini yeni yılını kutlayarak, sağlık, esenlik dileklerinde bulundular.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, 2017-2018 güz döneminin son senato toplantısı münasebetiyle bazı akademisyenlere çeşitli ödüller takdim ettiler.

Senato toplantısı, iki ana gündem maddesi ve diğer meseleler bölümüyle devam etti. Senatonun ilk ana gündem maddesi; “2017 Yılında Yapılan Maddi ve Teknik, Mali ve Destek Hizmetlerinin Değerlendirilmesi; 2018 Yılına Yönelik Mali İşlerin Planlanması ve Onaylanması” hakkında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurlan Batırbaev ve Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren bilgiler sundular. İkinci ana gündem maddesi “Üniversitemizde Gerçekleştirilen Disiplin ve Kültür Faaliyetleri” konusunda Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Bakıtcan Muhamedjanov raporlarını sundu.

Senato Sekreteri M. Asanova'nın sınav sisteminde değişiklik, bilimsel makaleler vb. gibi konularda bilgiler aktardığı senato toplantısında, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı bahar dönemi için hazırlanan çalışma planları da onaylandı.