Ahmet Yesevi Üniversitesinde UNICEF Sağlık Hizmetleri Telekonferansı09 Ocak 2018

 

 

WHO /UNICEF Sağlık Hizmetleri deklarasyonunun 40. yıldönümü münasebetiyle  S. D. Asfendiyarov Ulusal Tıp Üniversitesi koordinasyonunda bir telekonferans gerçekleştirildi.

Kazakistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Çalışma Grubu Personel Müdürü U. I Akhmetov'un başkanlığında gerçekleşen konferansa; Üniversitemiz Tıp Fakültesi hocalarından, "İnsan Morfolojisi" Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Işıgov, Koruyucu Hekimlik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Kuandykova AK ve Doç. Dr. S. A. Ermanova, Cerrahi Hastalıklar Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Sh.M.Seidinov, , Özel Klinik Dersler Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  G. Nuskabaeva, Patoloji Bölüm Başkanı A. Eşirbekov ile Sağlık Bilimleri Araştırma Enstitüsü Müdürü I. S.  Moldaliyev katıldı.

Tıp dünyasının en iyi uzmanlarını bir araya getiren konferansta, S.D Asfendiyarov Üniversitesinin Rektör Yardımcısı B. S Zhusupov,  WHO/UNICEF Sağlık Hizmetleri Deklarasyonu ile ilgili bir rapor sundu.

Bilimsel çalışmalar sunmaya yönelik metodolojik kılavuzların tartışılması ve onaylanması; Soyut değerlendirme kriterleri, girdi ve çıktı sonuçlandırma, performans değerlendirme işleminin somut ölçme ve değerlendirme kriterlerine uygunluğunun tartışılması ve onaylanması gibi  birçok tıbbi meseleler masaya yatırıldı.

Konferans, etkinlik değerlendirme çalışması ile son erdi.