Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi Akademik Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı15 Ocak 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Müdürlüğü ve Alanlararası Koordinasyon Kurulu tarafından, Üniversitemizin Tıp Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi’nde görev yapan öğretim üyelerinin akademik çalışmaları hakkında bilgi edinmek üzere,  11 Ocak Perşembe günü Üniversitemizin Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezi Toplantı ve Konferans Salonunda toplantı gerçekleştirildi.

Toplantının hedefi,  söz konusu fakültelerin öğretim üyelerinin akademik çalışmalarını desteklemek, teşvik etmek, bu alanda bilgi ve motivasyonunu yükseltmek ve  kendi çalışmalarını değerlendirmelerini sağlamak ve paylaşmak olarak belirlendi.  

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taljan Raimberdiev’in oturum başkanlığında gerçekleşen etkinliğe, Alanlar Arası Koordinasyon kurulu üyeleri ve Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon müdürlüğü personelleri ve katıldı.

İki oturumda gerçekleşen toplantının ilkinde Tıp Fakültesi öğretim üyeleri A. Ajayev, İ. İshigov, K. M. Lakhanova, Ş. Seydinov, S. Zhumashov bildirilerini sundu. İkinci oturumda ise Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri; R. Ashurmetov, G. Ashirbekov, A. Temirbekov, N. Hodzhaev, M. Omaraliev, A. Mamyrbekova, D. Imanova, M. İskenderov, F. Temurov bilimsel çalışmaları hakkında raporlarını sundular.