Ahmet Yesevi Üniversitesi Fakülteler Arası Spor Turnuvası Başarı Ödülleri Verildi24 Ocak 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi akademisyen ve personelleri arasında geleneksel olarak her yıl düzenlenen fakülteler arası Kış Spor Turnuvası tamamlandı.

11-24 Ocak 2018 tarihler arasında, Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbaev'in “Geleceğe Doğru - Manevi Uyanış” makalesi kapsamında tertip edilen spor turnuvası, Üniversitemize bağlı 8 fakülte, Kentav Enstitüsü ile Türkistan Ahmet Yesevi takımları arasında gerçekleştirildi.

Çekişme ve heyecan dolu maçlar, sporseverler tarafından ilgiyle takip edildi. Yapılan tüm maçlar sonucunda Kentav Enstitüsü birinci oldu. Rektörlük çalışanları takımı ikinci sırada yer alırken, üçüncülüğü ise  Türkistan Ahmet Yesevi Koleji kazandı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesi 3. Kampüs Bekzat Sattarhanov Spor Salonunda gerçekleştirilen kapanış programına; Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ile Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Bakıtcan Muhamedjanov’un yanı sıra, turnuvaya iştirak eden takımların antrenörleri ve futbolcuları katıldı.

Kapanış programında birer konuşma yapan Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ile Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Bakıtcan Muhamedjanov, tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek turnuvada dereceye girenleri tebrik ettiler.

Turnuva, ödül takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile tamamlandı.