Ahmet Yesevi Üniversitesinde “Kitap Tanıtım Günleri” etkinliği01 Şubat 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile Merkez Kütüphane işbirliği ile Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerine yönelik ‘Kitap Tanıtım Günleri’ toplantısı düzenlendi.

30 Ocak Salı günü, Kütüphane’nin Tıbbi Okuma ve Araştırma Salonunda, gerçekleşen toplantıda, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından sağlanan, Diş Hekimliği Fakültesinin öğrenim uygulama faaliyetlerinin temel eserleri niteliğindeki yayınların Türkçe ve Kazakça olarak iki dilde tanıtımı yapıldı.

Etkinliğe Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Yüksel Türköz, Fakülte öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz, söz konusu yayınların yazarlarına ve eserlerine yönelik akademik bilgilendirme konuşması yaptı.

Toplantının organizasyonunu yöneten Kütüphanesi Müdürü Meruert Absemetova ise konuşmasında, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız'a  ve bu yayınların sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Üniversitenin Kütüphane Fonuna katkıda bulunulması ve üniversite havuzunu yenilenmesi için bazı önerilerde bulundu.

Toplantıda söz konusu yayınların içerik ve konuları hakkında bilgi veren Kütüphanenin koordinatörü Cengiz Aslan ise kütüphanede öğrenci ve akademisyenlere sunulan hizmetlerin nitelik ve niceliğinin uluslararası düzeyde olduğunu vurguladı. Bu gibi temel eserlerin tanıtımı ve incelenmesi faaliyetlerinin ilgili öğretim üyeleri ve öğrenciler açısından yararlarını ve evrensel terminolojinin öğrenilmesi bakımından önemine yönelik tespit ve bildirimlerde bulundu. Söz konusu yayınlardan Kütüphane içerisinde yararlanma kuralları hakkında bilgi verdi.

Toplantıya iştirak eden diğer Tıp Fakültesi öğrencileri ile okuyucular yeni kitapların tanıtımın ilgi ile izlediler.