Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanını ziyaret etti12 Şubat 2018

 

Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ömer Uzun ve Başkan Vekili Murat Ertan, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti.

Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ömer Uzun, Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin uluslararası, özerk statüye sahip, ortak devlet üniversitesi olan Ahmet Yesevi Üniversitesinin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini dile getirdi.  Bununla birlikte, Türk Dünyasının büyük düşünürü ve ortak değeri olan Ahmet Yesevi’nin türbesinin bulunduğu Türkistan şehrinde Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesinin kuruluşu, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız Kazakistan ile ilişkilerinin ilk somut adımlarından birisi olduğunun altını çizdi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, ziyaretlerinden dolayı Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği heyetine teşekkür etti ve UNESCO 2016-2017 Hoca Ahmet Yesevî Yılı anısına, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından hazırlanan Dîvân-ı Hikmet kitabını ve diğer yayınlardan hediye etti.