Mütevelli Heyet Başkanı Kazakistanlı öğrencileri evlerinde ziyaret etti15 Şubat 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye’de Ahmet Yesevi Üniversitesi adına burslu yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden öğrencilerin evine konuk oldu. Ziyarete Türksoy Genel Sekreter Yardımcısı ve Bilig Dergisi Editörü Prof. Dr. Fırat Purtaş ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Mali İşler Uzmanı Burçin Yapıcı da eşlik etti.

 

Mütevelli Heyet Başkanı, Öğrenci evleri ziyareti kapsamında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktora çalışmalarına devam eden Alpamıs Rahimjanov, Baglan Ermahanov ve  Nurlan Ahmetov’un evlerinde öğrencilerle bir araya geldi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, eğitimlerini kısa sürede tamamlamalarını ve Ahmet Yesevi Üniversitesinin Türkistan yerleşkesinde bir an önce birikimlerini aktarmaları gerektiğini, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti.

Burslu öğrenciler de Mütevelli Heyet Başkanına kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, evlerinde ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ve Başkanlığın desteklerinden dolayı kendilerini gurbette hissetmediklerini ifade ettiler.