Yessennov Üniversitesi Heyeti Ahmet Yesevi Üniversitesinde15 Şubat 2018

 

Kazakistan’ın Aktau şehrinde bulunan, Yessenov Teknolojik ve Mühendislik Üniversitesi Öğretim Kurulu Heyeti, birtakım işbirliği protokolü imzalamak ve bir dizi görüşmeler yapmak üzere üniversitemizi ziyaret etti.

Yessenov Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr. Askar Seydaliev ile beraberindeki heyeti Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurlan Ajihanov, Prof. Dr. Taljan Raimberdiev ile Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren Rektörlük Binasında karşıladı. Burada bir toplantı gerçekleştiren her iki üniversite heyeti, eğitimde işbirliği konusunda görüşmeler yaptılar. Toplantılarda  ileriye dönük yeni bilimsel işbirlikleri oluşturmak ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Görüşmede Ahmet Yesevi Üniversitesi Akademik İşler Müdürü Dr. Edil Tölegenov Üniversitemiz hakkında bilgi verirken, heyetler akademik işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Toplantının Akabinde Rektör Yardımcısı Dr. Askar Seydaliev, Yessenov Üniversitesi Rektörü Yrd. Doç. Dr. Berik Ahmetov adına, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren’e madalya takdiminde bulundu.

Yessenov Üniversitesi Heyeti görüşmelerin akabinde Üniversitemizin Kültür Merkezi, Merkez Kütüphanesi, Tıp Fakültesi Hastanesi ile Diş Hekimliği Fakültesini gezdiler ve incelemelerde bulundular. Ziyaretlerini tamamlayan Heyet Türkistan’dan ayrıldı.