Ahmet Yesevi Üniversitesi Kütüphane Personeline Türkçe Kursu verildi05 Mart 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Kütüphane personeli hizmet içi eğitim kursu çalışmaları kapsamında, Üniversite Kütüphanesi personelinin Türkçe bilgisinin artırılması ve kütüphane çalışmalarının standart uygulamalarla daha verimli gerçekleştirilmesi amacına yönelik olarak, Hazırlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Güngör koordinasyonunda A1 seviyesinde Türkçe kursu verildi.

29 Ocak – 9 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen kursa, Kütüphane personeli iki grup halinde katılım gösterdi. Hazırlık Fakültesi okutmanları Recep Aral, Alpaslan Karabağ ve Tuğçe Nur Kesin tarafından verilen kursun birinci aşamasında, katılımcıların okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin geliştirilmesi amaçlandı.

Kursun ikinci aşamasında ise A1 seviyesindeki kazanımların artırılması ve kütüphane personelinin mesleki bilgisinin geliştirilmesi amacıyla A2 düzeyinde bir programın uygulanması hedeflenmektedir.

İki aşamalı olarak düzenlenen kursun sonunda,  Hazırlık Fakültesinin yapacağı sınavda başarı gösteren personellere, ‘başarı sertifikası’ verilecektir.