Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığında 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlandı08 Mart 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığınca düzenlenen yemekte Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, tüm kadın personele çiçek hediye edip Mütevelli Heyet Başkanlığında görev yapan kadın personellerin Kadınlar gününü kutladı. Yemeğe, TÜRTEP Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, TÜRTEP Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Buluç ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kale ile Başkanlık çalışanları katıldı.

Prof. Dr. Musa Yıldız yemekte yaptığı konuşmada: ‘’Kadınlar ve erkekler her zaman birbirlerine saygı, sevgi ve şefkat göstersinler istiyoruz. Çünkü onlar birbirlerini tamamlayan çiftlerdir. Bir erkek çocuğunu yetiştirdiğinizde bir kişiyi yetiştiriyorsunuz ama bir kadını yetiştirdiğinizde bir nesli, bir kuşağı yetiştiriyorsunuz. Ahmet Yesevi Hazretlerinin bulunduğu ortamda kadınlar da bulunurdu. Ve bu bilinçle 99.000 öğrenci yetiştirerek dünyanın her tarafına yayılmıştır. Bugün 850 yıl sonra bile Ahmet Yesevi Hazretleri, Dünya Kadınlar gününde anılıyor’’ dedi.  Prof. Dr. Musa Yıldız yaptığı konuşmasının sonunda dinimizin kadınlara verdiği değerin ve önemin altını çizdi.

Yemeğin ardından çalışanlara söz veren Prof. Dr. Musa Yıldız, personelin isteklerini dinledi ve Ahmet Yesevi Üniversitesi çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.