Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Türkistan’da15 Mart 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ile birlikte,  Kazakistan’ın Almatı, Türkistan ve Astana şehirlerinde bir dizi görüşmeler ve çalışmalar yapmak üzere ziyaret gerçekleştiriyor.

9-18 Mart tarihleri arasındaki çalışmalarına Almatı programıyla başlayan Başkan Yıldız, ilk olarak Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz'ı ziyaret etti. Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliği Kültür Müşaviri, şair Malik Otarbayev tarafından Türkçeden Kazakçaya çevrilen   ‘Yunus Emre Şiirleri’ kitabı ve Yesevi yayınları tanıtım toplantısını Almatı Milli Müzesi’nde gerçekleştirdi.

Almatı programını tamamlayan Başkan Prof. Dr. Musa Yıldız  14 Mart Çarşamba günü Rektör, Rektör Vekili ve bazı birim amirleri ile görüşme yapmak ve birtakım etkinliklere katılmak üzere Türkistan’a geldi. Diş Hekimliği Fakültesi ziyaretinden sonra Üniversitemizin yemekhanesinde yeni sistem çalışmalarını inceleyen Başkan Prof. Dr. Musa Yıldız  , daha sonra “Öğrenciler Soruyor Mütevelli Heyet Başkanı Cevaplıyor” etkinliğinde Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencileri ile Kültür Merkezinde bir araya geldi. Buradaki çalışmalarını 15 Mart Perşembe günü tamamlayacak olan Başkan Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindeki heyet Astana programını gerçekleştirmek üzere Türkistan’dan ayrılacak.