Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Diş Hekimliği Fakültesi’ni ziyaret etti16 Mart 2018

 

14-15 Mart tarihleri arasında, birtakım temaslarda bulunmak üzere Kazakistan’a gelen ve Üniversitemiz Türkistan Yerleşkesindeki Fakülteler ve idari birimlerin faaliyetleri hakkında bilgi alan  Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız,  2017-2018 eğitim öğretim yılında faaliyete geçen Diş Hekimliği Fakültesi ve kliniğinde incelemelerde bulundu.

15 Mart Perşembe günü gerçekleşen ziyaretlerine Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren’de eşlik etti. Görüşmelerde Prof. Dr. Emin Türköz ile Kocaeli Diş Hekimliği Dekanı Prof. Dr. Haluk Emre Özel  ile Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği emekli öğretim üyesi Prof. Dr . Ali Zaimoğlu da bulundu.

Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni kurulan alt ve üst yapı sistemi ile ilgili olarak durum değerlendirmesinde bulunan Yıldız,  bölümün yeni araç ve gereçleri ile uygulanacak tıbbi teşhis ve tedavileri ile ilgili, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz’den bilgi aldı.

Yüksel Türköz, “2016 yılından itibaren Diş Hekimliği Fakültesi’nin alt yapısının standart mekan ve tesis niteliğine dönüştürülmesi için gereken tamir, bakım ve onarım çalışmalarını tamladıklarını, teknik donanım ile dünya standartlarında teşhis ve tedavi kapasitesi özelliğinin tespiti için Kazakistan Sağlık Bakanlığı’nın gereken kontrolü yapmasını talep ettiklerini,  Kazakistan Sağlık Bakanlığı’ndan istenilen tıbbi işletme ruhsatının Şubat 2018’de alındığını, Kazakistan’ın en modern ağız, diş ve çene cerrahisi merkezi olarak, Mütevelli Heyet Toplantısında ve Senato toplantısında tüzüğün kabul edilmesi ile birlikte hizmete açılacağı” bilgisini verdi.

Teknik yeterliğin yanı sıra Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri’nin staj ve deneyim çalışmaları hakkında bilgi alan Yıldız, fakülte öğrencilerinin pratik uygulamalarını yerinde inceledi. Çalışmalarından ve başarılarından dolayı Prof. Dr. Yüksel Türköz’ü ve çalışma arkadaşlarını tebrik etti.