Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız Üniversitemiz yemekhanesinde incelemelerde bulundu16 Mart 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, 14-15 Mart tarihlerinde gerçekleştirmiş olduğu Türkistan programı kapsamında, yenileme çalışmaları tamamlanan Üniversitemiz Yemekhanesi’nde incelemelerde bulundu.

Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren’in de eşlik ettiği incelemede, Üniversitemiz Yemekhanesi’ndeki alt ve üst yapı modernizasyon çalışmaları hakkında kendilerine  bilgi sunuldu.

Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ve Gelişme ve Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın koordinasyonu ile yapılan çalışma ile Yemekhane binasında personele ve öğrencilere daha modern, ferah ve hijyenik ortam sağlandı.

Ayrıca, Kazakistan’da ilk kez  uygulanan  manyetik kart sistemiyle öğrencilere hem daha ucuz hem de daha kaliteli yemek sunulmaya başlandı.  Önceki yıllarda günlük tabldot ortalama 200 civarında iken yeni sistemin kurulmasından itibaren yaklaşık 800’e yakın öğrenci ve personele yemek hazırlanarak tabldot yöntemi ile servis edilebiliyor.  

Yemekhanede yapılan tüm çalışmaları yerinde inceleyen Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, “Üniversitemiz öğrencileri ile personelimizin öğle ve akşam yemeklerini yeme imkanına kavuşmuş olmalarından duyduğu memnuiyeti dile getirdi.  Sosyal imkanların iyeleştirilmesi ile  öğrencilerimizin başarısına katkı sağlandığının bilincinde olduklarını,  Üniversite yerleşkesi içerisindeki sosyal hayatın organizasyonunda yeni atılımların imkanlar dahilinde gerçekleştirileceğini,  yeni proje ve  uygulamalarla  Üniversitemizin akademik ve bilimsel etkinliğine, sosyal yeterlilik ile somut katkı sunulmasının  planlandığını” söyleyerek tesisin hizmet kalitesinin artırılmasında  emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, yemekhane çalışanları ile birlikte servis hizmetleri etkinliğine katıldı.