Prof. Dr. Ali Zaimoğlu ve Prof. Dr. Haluk Emre Özel Ahmet Yesevi Üniversitesinde16 Mart 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonu ve TİKA destekli proje kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Emre Özel ve Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Zaimoğlu, Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde; ders, seminer, konferans,  ilmi ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

3-17 Mart tarihleri arasında, Üniversitemizin Diş Hekimliği Fakültesine gelen, ‘Restoratif Diş Tedavisi’ anabilim dalı uzmanı Prof. Dr. Haluk Emre Özel kendi alanındaki akademik çalışmaları ve deneyimlerini paylaşarak “Kompozitler (rezin, posterior, anterior ve akışkan), estetik kompozit restorasyonları, adeziv ve matriks sitemleri ile bitirme ve cila işlemleri”  konularında öğretim üyeleri ve öğrencilere teorik ve pratik dersler verdi.

Protez anabilim dalı uzmanı Prof. Dr. Ali Zaimoğlu ise, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine “diş kesim prensipleri, fantomda diş kesimi, sabit protezlerde kullanılan ölçü maddeleri ve ölçü yöntemleri, metal destekli porselen köprüler ve metal destekli porselenler” konularında teorik ve pratik olmak üzere ders, seminer ve konferanslar verdi.

Söz konusu akademik faaliyetler; sabah öğrenci ve okutmanlara teorik kurs verilmesi yöntemiyle, öğleden sonra ise gruplar halinde, “Fantom Laboratuvarı”nda, öğrencilerden çekilmiş dişler üzerinde,  pratik uygulamalar yapılarak gerçekleştirildi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış’ın 14 Mart 2018 tarihinde düzenledikleri akşam yemeği toplantısında,  Üniversitemize olan katkılarından dolayı Prof. Dr. Ali Zaimoğlu ve Prof. Dr. Haluk Emre Özel’e teşekkür belgesi takdim ettiler.