Prof. Dr. Halis Aygün Ahmet Yesevi Üniversitesinde16 Mart 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonunda ve TİKA tarafından finanse edilen proje kapsamında, Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde; ders, seminer, konferans,  ilmi ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

3-17 Mart tarihleri arasında, Üniversitemizin Fen Fakültesi’ne gelen, Matematik bölümü  ‘Topoloji’ anabilim dalı uzmanı Prof. Dr. Halis Aygün Metrik uzaylar, metrik uzaylarda yakınsaklık, süreklilik, topolojik uzaylar ve alt uzaylar konularında Fen Fakültesi öğrencilerine, lisans, yüksek lisans, ders ve seminerleri verdi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Eren ile birlikte 14 Mart 2018 tarihinde düzenlediği akşam yemeği toplantısında,  Üniversitemize olan katkılarından dolayı Prof. Dr. Halis Aygün’e teşekkür belgesi takdim etti.