Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Ahmet Yesevi Üniversitesinde23 Mart 2018

 

Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümleri 11. sınıf öğrencileri, 13-24 Mart tarihleri arasında Üniversitemizin Tıp Fakültesi Hastanesi’nde  staj programına katıldılar.

2017-2018 eğitim öğretim yılı Ekim ayında, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı ile  Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  arasında görüşmeler  yapılarak söz konusu okulun öğrencileri üniversitemizde staj programı gerçekleştirmek üzere ikili iş birliği protokolleri imzalandı. “Mesleki Hareketlilik" projesi kapsamında, 10 öğrenci Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 10 gün süreli  mesleki eğitim stajına katılımı kararlaştırıldı.

Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Munise Özlü koordinatörlüğünde tertip edilen staj programı Üniversitemiz Türkistan Yerleşkesi Tıp Fakültesi ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirildi. 10 günlük staj süresince öğrenciler hem mesleki alanda deneyim ve tecrübe kazandılar, hem de gezi ve tanıtım programlarıyla üniversitemiz ile bölge hakkında bilgi edindiler.

Üniversitemizdeki staj programını tamamlayan öğrencilere,  Rektör Vekili  Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ile  Rektör Yardımcısı  Yrd. Doç. Dr. Mustafa  Eren'in katılım sertifikası ve  hediyeler takdim ettiler.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Munise Özlü “Türk Dünyası ortak  kültürü ve Türk tarihi adına çok önemli bir faaliyetin  gerçekleştirildiğini, Ahmet Yesevi ve felsefesini   öğrenciler tarafından yerinde öğrenilmesi için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Avrupa tecrübesini yanı sıra Türk dünyası tecrübesini de kazanmaları  açısından  bu faaliyetin önemli ve değerli olduğu açıklayan Munise Özlü Bu proje ile birlikte öğrencilerin  Kazakistan’daki sağlık hizmetlerini yakından izleme imkanı bulacaklarını ve  hem mesleki deneyimlerinin artırılmasının hem de Türklerin ortak kültürünü  daha yakından tanıyacaklarını belirtti. Atayurt  ile Anayurt arasındaki bilim köprüsünün bu gibi ortak faaliyetler ile daha sağlam temellere dayandırdığını vurgulayan Munise Özlü bu projenin gerçekleşmesinde büyük destekleri olan  Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a ve emeği geçen tüm Yesevi ailesine teşekkür etti. ”