TRT Avaz Kanal Koordinatörü Sedat Sağırkaya Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanını ziyaret etti28 Mart 2018

 

 

TRT Avaz Kanal Koordinatörü Sedat Sağırkaya, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Arnavutluk ve Türkiye olmak üzere 8 ülkeden ve bu ülkelere özgü 8 dilde, Uzakdoğu’dan Balkanlara uzanan coğrafyada yaşayan Türk dünyasına yönelik yayın yapan TRT Avaz kanalının, Türkiye ile diğer Türk Cumhuriyetleri arasında dil ve düşünce birliği kurduğunu özelliklede Türk dünyası ve Ahmet Yesevi Üniversitesi için çok önemli olduğunu belirtti. Ziyarette TRT Avaz Kanalı ve Ahmet Yesevi Üniversitesi arasında yapılabilecek ortak işbirliği konuları görüşüldü. Ziyarette Haluk Koç da bulundu.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, ziyaretlerinden dolayı TRT Avaz Kanal Koordinatörü Sedat Sağırkaya’ya teşekkür etti ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından hazırlanan Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in kaleme aldığı “Ulu Bozkır Öğütleri” isimli eseri ve diğer yayınlardan hediye etti.