Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Balıkesir Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği30 Mart 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi İle Balıkesir Üniversitesi arasında akademik değişim programı gerçekleştirildi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesi İngiliz Dili okutmanları Kundız Agaydarova, Nadra Ergasheva ve Sandugash Yerdenova 17-25 Mart arasında Balıkesir Üniversitesinde mesleki eğitim ve gelişim programı kapsamında, ilmi çalışmalara ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

Mesleki bilgi ve becerileri artırma, alanlarında yenilik ve gelişmeleri takip etme amacıyla Balıkesir Üniversitesinde çeşitli incelemelerde bulunan Üniversitemizin temsilcileri, Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda gerçekleştirdikleri akademik çalışmaların ardından Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’e bir ziyarette bulundular. Balıkesir hakkındaki beğenilerini de paylaşan temsilcilerimiz, Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir’e çeşitli hediyeler takdim ederek, geleneksel Kazak giysisi Çapan giydirdiler.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de Orta Asya ülkeleri ve İngilizce eğitimi, teknolojik gelişmeler, Türk dünyası ve çok dillilik konularında da görüşlerini ve düşüncelerini paylaştı. Üniversiteler arası işbirliğinin önemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Özdemir, Balıkesir Üniversitesinde gerçekleştirdikleri çalışmalarından dolayı Kundız Agaydarova, Nadra Ergasheva ve Sandugash Yerdenova’ya  teşekkür etti.