Prof. Dr. Metin Arslan Ahmet Yesevi Üniversitesinde06 Nisan 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonu ile  "Birlikte Daha Fazla Yapabiliriz” projesi kapsamında, Endokronoloji ve Metabolizma Ana Bilim Dalı Uzmanı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin ArslanTürk-Kazak Üniversitesi’nin Türkistan Yerleşkesi’nde;  ders, seminer, konferans ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

23 Mart-7 Nisan tarihleri arasında, Üniversitemizin Tıp Fakültesi’nde bir dizi  akademik çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Metin Arslan, Metobolizma Sendromu, Diabet Hastalığı, Hipotalamus Hipofiz Hormonları ve hastalıkları, Böbrek Üstü Bezi Hormonu Hastalıkları, Sebepleri”gibi konularda, Tıp Fakültesi hoca ve öğrencilerine ders, seminer ve konferans vererek, Üniversitemizin ilgili ana bilim dallarına, bilgi, birikim ve deneyimini aktardı. 

Üniversitemizdekiiki haftalık akademik programı çerçevesinde Prof. Dr. Metin Arslan, 5 Nisan Perşembe günü Kültür Merkezi’nin toplantı ve konferans salonunda “Diabetes Mellitus” konulukonferans verdi. 

Çok sayıda akademisyen, öğrenci ve idari personelin katıldığı etkinliğin açış konuşmasını yapan Rektör Vekili Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren; Prof. Dr. Metin Arslan’ın akademik alandaki başarılarına ve bilimsel çalışmalarına değinerek Prof. Dr. Metin Arslan’ı konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet etti. Prof. Dr. Metin Arslan yaptığı konuşmada; Diabetes Mellitusüzerinde durarak diyabet hastalığı, sebepleri, zararları, tedavi yöntemleri ile bu alandaki gelişmeleri anlattı.

Konferansın sonunda,  Prof. Dr. Metin Arslan’a geleneksel Kazak milli giysisi “Çapan” giydirilerek, toplu hatıra fotoğrafı çekimi yapıldı.