Ahmet Yesevi Üniversitesinde Üniversite-İşveren İstihdam İşbirliği Fuarı yapıldı12 Nisan 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde, 2017-2018 öğretim yılında mezun olacak öğrencilere yönelik olarak, İstihdam Merkezi tarafından, Türkistan Yerleşkesi Merkez Kütüphanede gerçekleştirilen “Üniversite-İşveren İstihdam İşbirliği Fuarı”etkinliği ile  mezun olacak öğrenciler iş adamlarıyla buluşturuldu. 

2017-2018 öğretim yılında Üniversitemizden lisans, yüksek lisans ve doktora programlarından yaklaşık 1272 öğrencinin mezun olabileceği düşünülerek yapılan etkinlik Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunları için çok büyük avantajlar sunuyor.

80’e yakın kurum, kuruluş ve firma temsilcilerinin katıldığı fuarda öğrenciler iş hayatına ilişkin bilgiler edindi. Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrencilerine iş imkânı sağlamak adına düzenlenen fuara mezun adayları öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurlan Ajihanov, fuarın mezun olacak öğrencilerin istihdamı ile ilgili olarak önemli bilgi ve deneyim kazandırdığını, “öğrencilerin  fuara katılan firmaları yakından tanıma imkanı bulduğunu, iş ve staj başvurusu yapmak için fırsat olduğunu” söyledi. Ajihanov, ” Öğrencilerimize iyi bir gelecek sunmak için yapılan fuar, yerel ve ulusal firmaların yapacağı tanıtımlar ile üniversitemizin öğrencilerinin ufkunu açacak ve iş hayatına canlılık kazandıracaktır” diye konuştu. Etkinlikte ayrıca işadamları, meslekler ve istihdam edilecek alanlarda öğrencilere iş hayatı ile ilgili bilgi verdiler.

Söz konusu etkinlik kapsamında aday mezunlara yönelik iş alanları ile ilgili sunumları yapılarak mezun adayları öğrencilerin iş taleplerine yönelik özgeçmiş bilgilerinin alınması ile fuar etkinliği sona erdi.