Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesinde Nevruz Bayramı coşkusu24 Nisan 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Hazırlık Fakültesi ve Kentav Enstitüsü tarafından düzenlenen Nevruz Töreni Üniversite personeli, öğrenciler ve Kentav halkının katılımı ile coşku içinde kutulandı.

Nevruz Otağındaki yemek töreni ve yapılan duanın ardından Hazırlık Fakültesi Bahçesindeki platformda, günün anlam ve önemine yönelik bir açılış konuşması yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Türk dünyasının nevruz bayramının kıvanç verici birliktelik olduğunu dile getirerek Hazırlık Fakültesinin öğrencilerine hitap etti. Türkçe, Kazakça ve Rusça olarak kurulan iletişim düzeyindeki  artan başarısının sevindirici olduğunu, Hazırlık Fakültesinin gösterdiği üstün başarı ile Üniversitenin Türkçe öğrenim kalitesine üstün katkı sunduğunu vurguladı.

Törende ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz, Hazırlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ahmet Güngör, Kentav Enstitü Müdürü Prof. Dr. Kemalbek Berkinbaev ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Toplu birer konuşma yaparak Nevruz coşkusunu paylaştılar.

Nevruz kutlamaları, öğrencilerin söylediği şarkı ve yöresel gösterilerle sona erdi.