Ardahan Üniversitesi ile İkili İşbirliği Protokolü imzalandı24 Nisan 2018

 

Ardahan Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü, Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Erdal Aydoğmuş ile Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Abdılkhan Tileujanov, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Üniversitemize  ziyaretlerde bulundular. 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Ardahan Üniversitesi Heyetini makamında kabul etti. Toplantıda her iki üniversitenin de akademik düzeyde  daha ileri seviyelere taşınması yönünde karşılıklı kanaat ve temenniler dile getirildi. 

Yapılan görüşmeler sonucu akademik araştırmaların desteklenmesi, karşılıklı fayda sağlayacak akademik programlar geliştirme, iki üniversitenin ortak alanları ile ilgili bilgi ve materyal paylaşımı, Mevlana programı kapsamında lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenci değişimi, akademik ve eğitim alanlarındaki etkinliklerin desteklenmesi gibi birçok konuda anlaşma sağlandı. Toplantı imza töreninin ardından karşılıklı hediye takdimi ile tamamlandı.