Dr. Yaşar Çolak Ahmet Yesevi Üniversitesinde02 Mayıs 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonu ve TİKA işbirliğiye "Birlikte Daha Fazla Yapabiliriz” akademik değişim projesi kapsamında, İbn Haldun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü öğretim Üyesi Dr. Yaşar Çolak  Ahmet Yesevi Uluslararası  Türk-Kazak Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde; ders, seminer, konferans ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

20-28 tarihleri arasında Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi İlahiyat Bölümü’nde 1-3 üncü sınıflara misafir hoca statüsünde ders ve seminerler veren Çolak, “Batı İlim Dünyasında İslam Tarihi Alanında Yapılan Çalışmalarda Göze Çarpan Farklı Yaklaşımlar, Amerika’da Müslümanlar, İslamofobia, Dini Hayat ve Dini Araştırmalar” konularında İlahiyat Bölümü hoca ve öğrencilerine bilgi birikim ve deneyimlerini aktardı.

Dr. Yaşar Çolak, 26 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen konferansta ise lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile akademik kadronun iştirak ettiği dinleyici gruba “İbn Haldun, Tarih ve Toplum” konusunda bilgilerini paylaştı. 

Üniversitemiz hakkında tanıtım faaliyetleri de gerçekleştiren Dr. Yaşar Çolak, Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr.  Sultanmurad Abzlhalov ile   Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış  tarafından birer teşekkür belgesiyle taltif edildi.