Ahmet Yesevi Üniversitesi Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu04 Mayıs 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Sinema ve Fotoğrafçılık Kulübü ile Gazetecilik Bölümünün ortaklaşa tertip ettikleri  “Anı Yakala” fotoğraf yarışması gerçekleştirildi. Yarışma, öğrencilerin, fotoğraf alanında profesyonel ve sanatsal yaratıcılığını teşvik etmek, bu alandaki becerilerini ortaya çıkarmak amacıyla düzenleniyor.

Koordinatörlüğünü Sinema ve Fotoğrafçılık Kulübü başkanı Doç. Dr. Eftal Ş. Batmaz ve Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Galımjan Tajibaev’in yaptığı “Anı Yakala” konulu yarışma doğa, sıra dışı kareler, canlı varlıklar olmak üzere üç ana başlıkta gerçekleşti. 

30 öğrencinin 190 eserle katıldığı yarışmada jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle dereceye girenler belirlendi. Yarışmacıların ödülleri 30 Nisan Cuma günü düzenlenen ödül töreni ile verildi. Yarışmada birincilik ödülünü Gazetecilik Bölümü 1. sınıf öğrencisi Mekserne Şahin olurken, yine Gazatecilik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Nurbol Nışanbay ikinci, üçüncülüğü ise Bilgisayar Mühendisliği 2.sınıf öğrencisi Şeri Serikbol almaya hak kazandı. Etkinlik,  ödül takdimi ile sona erdi.