Prof. Dr. Mustafa Şare Ahmet Yesevi Üniversitesinde07 Mayıs 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı ve TİKA koordinasyonunda "Birlikte Daha Fazla Yapabiliriz” Akademik Değişim Programı kapsamında, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şare, Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde  ders, seminer, konferans ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

20 Nisan- 05 Mayıs tarihleri arasında, Üniversitemizin Tıp Fakültesi ve Hastanesinde akademik çalışmalarda bulunan Genel Cerrahi Anabilim Dalı Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Şare, Tıp Fakültesi hoca ve öğrencilerine ders, seminer ve konferans, Üniversitenin ilgili ana bilim dallarına, bilgi, birikim ve deneyimini aktardı.

Üniversitemizdeki iki haftalık programı kapsamında ameliyatlara katılım gösteren Şare deneyim ve tecrübelerini Tıp Fakültesi Hastanesi doktorları ile paylaştı.  Lisans, yüksek lisans öğrencileri ve Tıp Fakültesi hekimlerinin iştirak ettiği konferansta ise, “Akut Kolesrtit; tanı ve tedavisinde gelişmeler” konusunda konuşma yaptı. Üniversitemizdeki program sürecini tamamlayan Prof. Dr. Mustafa Şare, Türkistan’dan ayrıldı.