Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri Mütevelli Heyet Başkanını ziyaret etti08 Mayıs 2018

 

Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurucuları Mehmet Can ve Suat Köksal ile Edebiyat öğretmeni Selma Can ve Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunu Tarih öğretmeni Munise Özlü Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti.

 

2017-2018 eğitim öğretim yılında, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı ile  Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  arasında imzalanan ikili iş birliği protokolü kapsamında Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümleri 11. sınıf öğrencileri, 13-24 Mart 2018 tarihleri arasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde  staj programına katıldılar.

 

Antalya Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurucuları Mehmet Can ve Suat Köksal; bu staj programıyla Türk Dünyası ortak  kültürü ve Türk tarihi adına çok önemli bir faaliyetin gerçekleştirildiğini, Ahmet Yesevi ve felsefesinin  öğrenciler tarafından yerinde öğrenilmesi için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdiler.

 

Atayurt ile Anayurt arasındaki bilim köprüsünün bu gibi ortak faaliyetler ile daha sağlam temellere dayandırıldığını vurgulayan Tarih öğretmeni Munise Özlü bu projenin gerçekleşmesine katkılarından ötürü Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a ve emeği geçen tüm Yesevi ailesine teşekkür etti.