2017-2018 Akademik Yılı 5. Senato Toplantısı yapıldı15 Mayıs 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin 2017-2018 akademik yılının 5. Senato Toplantısı Türkistan Yerleşkesinde yapıldı.

14 Mayıs Pazartesi günü Kültür Merkezi Toplantı ve Konferans Salonu’nda yapılan Senato Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış’ın oturum başkanlığında,  senato üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplantının açılışında,  2017-2018 öğretim yılı içerisinde çeşitli branşlarda başarı elde etmiş ve dereceye girmiş akademisyen ve öğrenciler ödüllendirildi.

Senato Toplantısının açış konuşmasında Rektör Abdibekov,  2017-2018 akademik yılı 5. Senato toplantısı gündem maddeleri hakkında ön bilgilendirme sunumunu yaparak oturumu başlattı. Toplantıda ayrıca, Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov, Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Eren ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Toplu, Ahmet Yesevi Üniversitesinde görev sürelerinin sona ermesi münasebeti ile birer veda konuşması yaptılar. 

5. Senato Toplantısı, “K.C. Yüksek Öğretim Kurumları Sıralamasına Hazırlık Çalışmaları ve Dünya Sıralamalarında Üniversiteye Ait Göstergelerin Geliştirilmesi” ve  “Sendika Bölümü Mali Denetim Raporu Sunumu” iki ana gündem maddesi ve diğer meseleler bölümüyle gerçekleşti.

Senato toplantısında birçok önemli kararla birlikte; “Üniversitemiz Öğretim Üyelerinin Hazırlamış Oldukları Ders Kitapları ve Monografilerin Yayına Sunulması, Doktora öğrencilerinin ve lisans öğrencilerinin tez konularına değişiklikler ve eklemeler yapılması ve onaylanması” gibi konular görüşülerek karara bağlandı.