Ahmet Yesevi Üniversitesi Kampüsünde İftar Yemeği23 Mayıs 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından Üniversite kampüsünde, iftar yemeği etkinliği düzenlendi. 

Geleneksel hale getirilen iftar programını, Sosyal Bilimler Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Mehmet Toplu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Dinmuhammet Keleşbaev ve Bilim Bölümü personeli Noserbek Zanadil organize etti. Yaklaşık  bine yakın öğrencinin bulunduğu etkinliğe akademisyenler ve idari personel de katılım gösterdi.

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Eren, hayır kapılarının açıldığı, Allah’ın rahmetinin oluk oluk indiği, dini hayatımızın en değerli ayı olan bu Ramazan ayının manevi ikliminde, Yesevi sofrasında öğrenciler ile beraber iftar etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Eren,  iftar yemeği organizasyonda emeği geçen başta Prof. Dr. Mehmet Toplu ve çalışma arkadaşlarına, maddi ve manevi destek olan tüm hocalara teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurlan Batırbaev ise, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının gölgesinde paylaşılan bu yemeğin,  sevgiye sevgi kattığını, kardeşlik duygularını daha da güçlendirdiğini ve nice güzellikler getirdiğini söyledi. Batırbaev, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada,  çok çalışmalarını Ahmet Yesevi Üniversitesinin başarısını daha yükseklere taşımalarını ve başta Türkiye ve Kazakistan olmak üzere Türk Dünyasına faydalı birey olmalarını temenni etti. 

Akabinde söz alan Prof. Dr. Mehmet toplu ise konuşmasında, beş yıllık yönetici ve akademisyenlik döneminin  sonuna geldiğini ancak bundan sonradaAhmet Yesevi Üniversitesi için fahri sorumluluk bilinci ile çalışacağını dile getirdi. Öğrencilere çalışmalarında başarılar dileyen Toplu, onları gelecekte yüksek mevkilerde görmek istediğini ve bundan gurur ve mutluluk duyacağını söyledi. Toplu, veda konuşmasının ardından, herkesten helallik isteyerek  sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından, Türkistan Valiliği tarafından teşekkür belgesi ile taltif edilen Prof. Dr. Mehmet Toplu’ya belgesi takdim edildi.