Ahmet Yesevi Üniversitesi Özbekistanda tanıtıldı23 Mayıs 2018

 

Kazakistan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Özbekistan’ın Semerkand şehrinde, üniversite tanıtım fuarı düzenlendi. “Kazakistan Üniversiteleri Tanıtım Günleri” kapsamında düzenlenen etkinlikte, Ahmet Yesevi Üniversitesi ile beraber 15 Kazak üniversitesi stant açtı.

18-20 Mayıs tarihleri arasında Semerkand Yabancı Diller Üniversitesinde düzenlenen fuara, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurlan Ajihanov ile  Akademik Değişim Bölümü Başkanı Furkat Dadajanov katıldı. 

Fuarda bir dizi görüşmeler ve temaslarda bulunan Rektör Yardımcısı Ajihanov,  Yabancı Diller Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlhom Tuhtasinov’u ziyaret etti. Toplantı sonunda iki üniversite arasında iş birliği protokolü imzalandı. Söz konusu iş birliği protokolü ile birlikte akademik değişim programları ve öğrenci değişimi gibi ortak faaliyetler,  interaktif kurslar, seminerler, uluslararası konferanslar ve  sempozyumların gerçekleştirilmesi konusunda  mutabakat sağlandı. 

2 gün süren Üniversite Tanıtım Günleri Fuarında, Furkat Dadajanov, üniversite adaylarına Ahmet Yesevi Üniversitesinin imkânlarını ve avantajlarını anlatarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.