Ahmet Yesevi Üniversitesinde Rektör Yardımcısı ataması29 Mayıs 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Gelişme ve Mali İşlerden sorumlu Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Eren’in görev süresinin sona ermesi ile boşalan Rektör Yardımcılığı Makamına, Üniversitemizde iki yıldır görev yapmakta olan Pedagojik Formasyon Anabilim Dalı Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten atandı. 

Rektör Yardımcılığı makamında gerçekleştirilen devir teslim töreninde atama ile ilgili bir değerlendirme konuşması yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Pusat Pilten’in 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme bölümünden mezun olduğunu, 2010’da Selçuk Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev aldığını, Missouri ve Necmettin Erbakan Üniversitelerinde de çalıştığını dile getirdi ve  Üniversitemizde iki yıldır görevini başarıyla yerine getirdiğini söyledi.

Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten ise yaptığı konuşmada; kendisine verilen bu görev ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirme çabasını göstereceğini,  kendisinden önceki yetkililerin daha önce başlatmış olduğu çalışmaları daha ileri seviyelere yükselteceklerini, Üniversite bünyesinde öğrenim gören Türk dünyası gençliğinin uluslararası akademik başarısının artırılması için en kaliteli yüksek öğrenimi vererek ön görülen hedeflerdeki mümkün olan yüksek akademik kaliteye ulaşmak istediklerini belirtti. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Rektör Vekili Prof. Dr Mehmet Kutalmış’a atamadan dolayı teşekkür eden Pilten, şahsı ve Üniversite adına bu atamanın hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Görevi Dr.  Öğretim Üyesi Pusat Pilten’e devreden Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Eren, “iki yıldır Üniversitede azim ve samimiyetle güzel işler yaptıklarını, iyi bir işbirliği gerçekleştirdiklerini” söyledi. Eren, Türk ve Kazak meslektaşlarına ve özellikle Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış’a teşekkür etti ve Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten’e yeni görevinde  başarılar diledi. 

Devir teslim töreni katılanların tebrikleşmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.