Ahmet Yesevi Üniversitesi mensupları ve mezunları iftar programında buluştu31 Mayıs 2018

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti, üniversite mensupları, dostları,  mezunları, öğrencileri ve akademisyenleri düzenlenen iftar programında buluştu. Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığınca düzenlenen Gazi Üniversitesi Kültür Merkezindeki programa, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulı, TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinov,  Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan ile çok sayıda davetli katıldı. 

 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyada yaşanan sıkıntılara dikkati çekerek, barış, güven ve huzur diledi. Türk milletinin manevi önderler sayesinde, Çin Seddi'ne de Adriyatik kıyılarına da hak, adalet ve özgürlük için gittiğini belirten Topçu, "Biz millet olarak hep Hakk'ın ve hakikatin peşinde koşmuşuz. Şu anda da öyleyiz." ifadelerini kullandı. Topçu, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in ve Türkiye'nin cumhurbaşkanlarının, Ahmet Yesevi Üniversitesinin kuruluşunda ciddi emeği ve katkısı olduğunu vurgulayarak, "Ahmet Yesevi'nin manevi huzurunda bir üniversite, büyüyerek ve genişleyerek eğitim hayatına devam ediyor ve çok ciddi insan yetiştiriyor." diye konuştu. 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ise üniversitenin üyesi olmanın gururunu yaşadığını belirterek, iftar programına katılanlara ve hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.