Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığında Bayramlaşma13 Haz 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığında gerçekleşen bayramlaşma törenine Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, TÜRTEP Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, TÜRTEP Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Buluç ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kale, Genel Sekreter Ahmet Şevki Zengin, Mütevelli Heyet idari personeli ve Ahmet Yesevi Üniversitesi burslu doktora öğrencileri katıldı.

 Bayramlaşma töreninde konuşan Prof. Dr. Musa Yıldız аkаdеmik vе idаri tüm pеrsоnеlin Rаmаzаn Bаyrаmını tеbrik еtti ve konuşmasında: "Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir. Kazakistan’daki ve Ankara’daki personelimizle birlikte yeni bir Ramazan Bayramını idrak etmenin mutluluğu içerisindeyim. Birlik ve beraberlik içerisinde, Ramazan Bayramınızı huzurlu bir şekilde ailelerinizle geçirmenizi temenni eder, sağlık mutluluk ve başarılar dilerim" dedi.

Prof. Dr. Musa Yıldız, burslu doktora öğrencilerine yaptığı bayramlaşma konuşmasında ise; öğrencilere kendilerini öz vatanlarında hissetmelerinin gerektiğini vurgulayarak eğitimlerini tamamlayıp ailelerine ve ülkelerine faydalı bireyler olmaları yolunda gayret sarf etmeleri gerektiğini, bu gaye doğrultusunda kendilerinin de ellerinden gelen katkıda bulunmaya devam edeceklerini dile getirdi.