Ahmet Yesevi Üniversitesinde Eğitimde Kalite ve Yönetim Seminerleri düzenlendi28 Haz 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bolatbek Abrasilov’un girişimleriyle “Örleu” Akademik Personel İhtisas Arttırma Enstitüsü uzmanları tarafından öğretim üyelerine yönelik bir seminer gerçekleştirildi. “Örleu” Türkistan Eyaleti Şubesi, “Master Class” adıyla düzenledikleri kurs ve seminerler ile eğitimcilerin hem  deneyim ve tecrübe kazanmasını  hem de kendi alanında uzmanlaşmasını sağlıyor.

27 Haziran 2018 tarihinde Kültür Merkezindeki Toplantı ve Konferans Salonunda düzenlenen etkinlik, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Örleu Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. L. İskakova oturum başkanlığında, çok sayıda akademisyenin katılımıyla gerçekleşti.  Rektör Abdrasilov konuşmasında Üniversitemizde böylesine bir faaliyetin gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Enstitü ile iş birliği içinde çalışmak istediklerini ve ortak yapılacak faaliyetlerin her iki kuruma katkı sağlayacağını belirtti.

Enstitü Müdürü İskakova ise  konuşmasının başında kurum hakında bilgiler vererek, “Sizinle birlikte etkili bir şekilde çalışmaya her zaman hazırız. Okul öncesi, ortaöğretim, ek, teknik ve mesleki yüksek öğretim kurumları için birçok program, seminer, yarışmalar ve çeşitli sosyal kültürel etkinlikler organize ettik, sizlerin de desteklerinizle bu çalışmaların daha yüksek seviyeli geçeceğine inanıyoruz” diye konuştu. 

Seminerde; Enstitü Müdürü L. İskakova “Güncelleme, Geliştirme ve Kurum Stratejisi,”Kalite ve Yönetim Bölümü Başkanı Meruert Askarbekkızı “Yenilikçi Eğitim, Gelişimin Temeli,” Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Bölümü Başkanı Maira Baktıbayevna “Kriter Değerlendirme Etkinliği” ve “Smart Ders Planlama Özellikleri” konu başlıklarında konferans verdiler.