Ahmet Yesevi Üniversitesinde Mezuniyet Coşkusu02 Tem 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılında çeşitli branşlarda lisans, yüksek lisans ve doktora programlarından mezun olan 1697 mezuna düzenlenen törenle diplomaları verildi. 

2017-2018 eğitim-öğretim yılında alanlarında öğrenimini dereceyle bitirmiş 33 öğrenci  Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış’ın ellerinden aldılar. Katılımın oldukça yüksek olduğu diploma takdim töreni, 30 Haziran Cumartesi günü saat 11.00'de Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezindeki Tiyatro ve Sinema salonunda gerçekleştirildi. Törende ayrıca Kazakistan Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği lisans yerleştirme UBT (Ұлттық біріңғай тестілеу),sınavında dereceye giren, Nurtas Ondasınov Mektebi öğrencileri Erbol Usen ve Tokjan Meyirbek’e çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Törende konuşan Rektör Abrasilov ve Rektör Vekili Kutalmış, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, iş hayatında başarılar dilediler. Tören, Prodüksiyon Merkezinin hazırladığı konser bölümüyle tamamlandı.