Ahmet Yesevi Üniversitesi Fen Fakültesi Mezunlarına Diplomaları verildi03 Tem 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Fen Fakültesinde mezuniyet töreni kapsamında Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Ekoloji ve Çevre bölümlerinden mezun olan 125 öğrenciye diplomaları verildi.  Türkistan Yerleşkesi Merkez Kütüphanenin Toplantı ve Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Taljan Raimberdiev, Prof. Dr. Nurlan Ajihanov, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Ekoloji ve Çevre Bölümü öğrencilerinin sıra ile diplomalarının verildiği törende ilk olarak Kimya Bölümü mezunlarını sahne aldı. Diplomalarını Rektör Abdrasilov’un elinden alan öğrenciler programın sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirdi ve kep attılar. 

Törende konuşan Rektör Abdrasilov, “Bugün burada diplomalarını alan gençler şunu söylemeliyim ki fen bilimleri insan hayatında çok önemli yere sahip, insanın kendini geliştirmesi matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi bilimleri iyi bilmesi bağlı, sizler bu bölümlerden mezun oluyorsunuz ilerde çok iyi yere geleceğinize inanıyoruz. Burada hocalarınızdan aldığınız eğitim ve kazandığınız bilgi birikimi ve tecrübelerle, iş hayatına atılacak ve başarılı olmak için yoğun gayret göstereceksiniz. Acısıyla tatlısıyla dört yıllık bir eğitim dönemi geçirdiniz, ancak bununla yetinmeyin,  yüksek lisans ve doktoranızı da yapın, kendinizi geliştirin, araştırın, gayret edin, çalışın, dil öğrenin  bu şekilde üniversitemize, memleketimize ve tüm insanlığa daha da faydı olursunuz. Sizleri en içten dileklerimle tebrik ediyor, gelecekteki yaşantınızda ve iş hayatınızda hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.