Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Mezunları diplomalarını aldı04 Tem 2018


Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi 2017-2018 akademik yılı mezuniyet töreni fakültenin Toplantı ve Konferans salonunda gerçekleştirildi. 
Sosyal Bilimler Fakültesi mezuniyet töreni kapsamında; Hukuk, İşletme ve Turizm, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi ve Finans, Toplumsal Bilimler ve Gazetecilik bölümlerinden mezun olan 145 öğrenciye diplomaları verildi. Törene, Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Eftal Ş. Batmaz ile bölüm başkanları, fakülte hocaları ve öğrenciler katıldı. 
Törende konuşan Dekan Batmaz, “Bugün sizler bir eğitim dönemin daha sonuna geldiniz,  kiminiz akademik kariyerine devam edecek, kiminiz hoca olacak, kiminiz branşında göreve başlayacak hepinize şimdiden başarılar diliyorum. Burada iyi bir eğitim aldığınıza inanıyorum. Yesevi mezunu olmak bir markadır, sizler  ömrünüzün sonuna kadar bu markayı taşıyacaksınız. Sizleri en iyi yerlerde görmekten onur duyacağız. Çok çalışın, gayret edin, alanlarınızda en iyi olun,  bize vereceğiniz en büyük vefa borcu bu olacaktır. Tekrar hepinizi kutluyorum, yolunuz açık olsun” diye konuştu. 
Akabinde Sosyal Bilimler Fakültesi bölüm başkanları da birer konuşma yaptılar, tebrik ve dileklerini ilettiler. Tören diploma takdim merasiminin ardından toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.