Ahmet Yesevi Üniversitesinde Türkiye-Kazakistan dostluk maçı05 Tem 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türk Dünyası Gençler Yaz Okulu programı Türkiye, Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan’dan gelen öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleşiyor. Temel hedefi Türkçe, Kazakça, Rusça ve İngilizce dil öğretimi olan yaz okulu programı, konferanslar, seminerler vb. gibi akademik ve kültürel faaliyetlerin yanında sosyal faaliyetler de gerçekleştiriliyor. Bu bağlamda Türkiye’den gelen yaz okulu öğrencileri ile Kazakistanlı öğrenciler arasında dostluk maçı düzenlendi.

4 Temmuz 2018 Çarşamba günü saat 20.00’de Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesindeki Üniversite Stadyumunda yapılan etkinliğe Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış katılarak birer konuşma yaptılar, takımlara başarılar dilediler.

Milli marşların okunmasının ardından Rektör Abdrasilov’un başlama vuruşuyla start alan futbol maçı, dostluk maçına yakışır bir şekilde geçti. 3-3 berabere tamamlanan maçta takımlara kupaları takdim edildi. Etkinlik, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.