Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Türkistan Eyalet Valisini ziyaret etti17 Tem 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ile birlikte Türkistan Eyalet Valisi ve Kazakistan’ın Ankara’daki eski BüyükelçisiProf. Dr. Canseyit Tüymebayev'i ziyaret ettiler.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesinin proje ve faaliyetleri hakkında Türkistan Eyalet Valisi Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev’e bilgi verdi ve yeni kurulan Türkistan Eyaletinin gelişmesine her türlü katkıyı vermeye Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak hazır olduklarını ifade etti.

Ziyarette Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev, Güney Kazakistan Eyaletinin gelişmesine yapmış oldukları katkılardan dolayı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Prof. Dr. Muhittin Şimşek’e madalya takdim etti.

 Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev, Türkiye ve Kazakistan arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir yeri olan Ahmet Yesevi Üniversitesinin, eğitim ve fiziki alt yapı olarak Kazakistan’ın en iyi üniversitelerinden biri olduğunu söyledi ve ziyaretten son derece mutlu olduğunu dile getirerek teşekkür etti.