Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Türkistan’da18 Tem 2018

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek ile birlikte, 16-17 Temmuz 2018 tarihleri arasında Üniversite’nin çeşitli birimlerinde inceleme ve değerlendirme çalışmalarında bulundular.

İlk olarak  Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov  ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ile birlikte düzenledikleri toplantıda, 2018-2019 eğitim-öğretim yılındaki bilimsel ve akademik çalışmaların plan ve programlarını değerlendirdiler.

Türkistan’daki görüşmelerini tamamlayan Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız, daha sonra Ahmet Yesevi Üniversitesi Kentav Yerleşkesini incelemek üzere Kentav şehrine hareket etti. Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pusat Pilten’in de eşlik ettiği ziyarette Başkan Yıldız ve Heyeti Kentav Enstitü Müdürü Prof. Dr. Kemalbek Berkimbaev ve Hazırlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Ahmet Güngör tarafından Hazırlık Fakültesi önünde karşılandı. 

Hazırlık Fakültesi incelemelerinde, Fakültenin Kütüphanesi, Konferans Salonu,  spor salonları, derslikleri ve çevre düzenlemelerindeki iyileştirme çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

Başkan Yıldız burada yaptığı toplantı konuşmasında; “birkaç yıl önce neredeyse atıl durumda olan Hazırlık Fakültesi binasının restorasyon çalışmalarıyla işlevsel yapıya uygun hale getirildiğini, kısa vadede modernize edilerek daha nezih bir ortamda hizmet verme imkanının sağlandığını” dile getirdi. 

Türk dünyasının akademik başarısı en yüksek düzeyde olan Ahmet Yesevi Üniversitesinin, 2018 yılından itibaren öğrencilerine kaliteli öğrenim ortamını ve her zaman en iyi imkânlarda barınma hizmeti sunmaya başladığını vurgulayan Başkan Yıldız, önümüzdeki yıllarda da Üniversitenin bütün alanlarda daha kaliteli ve standart faaliyetlerle hedef kitlesinin beklenti ve memnuniyeti doğrultusunda kurumsal ve yapısal çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Buradaki Programını tamamlayan Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindeki heyet, 17 Temmuz 2018 Salı günü Türkistan’dan ayrıldı.